Четверг, 2021-04-22, 10:47 PM
Приветствую Вас Гость | RSS

КЗ "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27"

Категории раздела
Форма входа

Музей "Стара Полтава"

Історико-краєзнавчий музей «Стара Полтава»

 

Шкільний музей – це особливий історико-краєзнавчий центр виховання учнівської молоді.

Робота музею спрямована на збагачення й удосконалення матеріальної бази музею, організацію наукової роботи учнів по вивченні історії рідного краю, розвиток краєзнавства, екскурсійну та пропагандистську роботу.

Музей працює з 2001 року, реєстраційне свідоцтво за №16-94 від 20 квітня 2001 року, зареєстрований музей при Полтавському обласному центрі туризму й краєзнавства учнівської молоді. Тоді ж набув статусу музею при закладі освіти. Музею присвоєно звання «Зразковий музей».

Музей має окреме ізольоване приміщення загальною площею 72 м2, придатне для збереження й експонування музейної колекції.

На базі музею працюють центри: історико-археологічний, етнографічний, культової архітектури. Центри поділяються на сектори: пошуковий, фондово-експозиційний і просвітницько-науковий.

Кількість предметів основного фонду за інвентарною книгою – 129. Музейний фонд поповнюється й зберігається у фондосховищі.

Найцінніші та цікаві експонати – картини культових споруд м. Полтави к. XIX-поч. XX, виконані художником Ростовцевим Митрофаном Трохимовичем. Картини-оригінали 47 споруд створені були ним спеціально для музею, а пізніше художник створив копії картин для Полтавського краєзнавчого музею; фрагмент кольчуги; фрагменти скляного посуду (17-19ст.); ікона Божої матері (кінець 19 ст.); фрагменти кераміки.

Розділи музею:

І. Давня історія (15-10тис.р.тому-Хст.)

ІІ. Полтава у Х-ХV ст..

ІІІ. Полтава у XVІ-XVІІІ ст..

ІV. Полтава в ХІХ- поч. ХХ ст.

V. Одяг і предмети побуту.

Розділ «Давня історія» висвітлює історію з найдавніших часів (15-10 тис. років тому). Експозиція цікава тим, що на ній представлено картина-схема розташування пам’яток археології на території м. Полтави та її околиці, експонуються фрагменти кременевих знарядь праці періоду пізнього палеоліту, знайдених на території Щемилівського кар’єру в 1988 році, а також пантеологічна знахідка з відбитками риби, фрагменти посуду ямковогребінцевої кераміки періоду пізнього палеоліту, карти-схеми про життя скіфів, кіммерійців, сарматів та ін.

Розділ «Полтава у Х-ХV» розповідає про першу писемну згадку про Полтаву; представлені фрагменти кераміки, скляного посуду, залізного ножа, знайденого на Червоній площі, які відносяться до 9 ст., коли городище було обжите племенем сіверян, зображено давньоруського та половецького воїна, наконечник списа, фрагмент кольчуги.

У розділі «Полтава у ХVI-XVIII» представлені уламки посуду, фрагменти глиняного світильника та залізного підсвічника, знайдених у Полтаві; зображено карту-схему про «уходи». Експозиція розповідає про події тих часів. Експонуються срібні монети 17ст., дверний замок, глиняні кахлі, якими оздоблювали печі, зображено карту Г. Болана.

У розділі «Полтава в ХІХ-поч. ХХ ст.» розповідається про те, як було утворено Полтавську губернію. Її подальший розвиток, про 40 церков – пам’яток архітектури, експонується цикл картин художника Ростовцева М.Т. У експозиції представлені талановиті особистості, які створили культурну ауру міста.

У розділі «Одяг і предмети побуту» розповідається про ремісничі цехи, ярмарки, промисли, чумацтво; про українську хату, у вітрині представлено жіночий одяг – сорочка, керсетка, пояси, плахта, дерча, очіпки, головні убори; чоловічий одяг – полотняні вишиті сорочки, пояси; колекція рушників, ковальські вироби, керамічні кахлі, дерев’яні і гончарські вироби, миски, глечики, рубелі, качалки. Експозиція розповідає про відомих людей – П.Величковського, М.Пушкаря, І.Петрика, В.Кочубея, І.Іскру .

Експонуютьсядокументи про Полтавську битву 1709 року.

 

Досягнення музею «Стара Полтава»

Переможець 28 обласного зльоту юних краєзнавців-активістів музеїв при навчальних закладах. Творча майстерня «Музейна робота» – 2011 р.

Переможець міського етапу Всеукраїнської експедиції учнів «Моя Батьківщина – Україна» за напрямком «Культурна спадщина мого народу» – 2011 р.

Підтвердження звання «Зразковий музей» – 2011 р. (обласний огляд музеїв при навчальних закладах).

Переможець І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН «Українські весільні скрині та їх розпис» – 2011р.

Переможець І етапу та призер ІІ етапуВсеукраїнського конкурсу-захистунауково-дослідницькихробітучнів-членів МАН «Гуманна місіяУкраїнського Червоного Хреста в часи фашистської окупації Полтавщини в 1941-1942 рр.» – 2011- 2012 р.

Призер (ІІ місце) міського етапу Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сілУкраїни» – 2012 р.

Переможець міського етапу Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина – Україна» за напрямком «Живи, земле» – 2012 р.

Призер (ІІ місце) міського етапу Всеукраїнської експедиції учнів «Моя Батьківщина – Україна» за напрямком «Культурна спадщина мого народу» – 2012 р.

Призер ІІІ обласної науково-практично краєзнавчої конференції учнівської молоді «Полтавщина – земля моя свята» – 2012 р.

Призер (ІІ місце) міського етапу Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України» – 2013 р.

Переможець  Всеукраїнського фотоконкурсу «Кращий музей ЗНЗ» серед ЗНЗ м. Полтави- 2014 р.

Призер міського етапу  Всеукраїнської експедиції учнів 2014 р. –

Переможець VІ  Всеукраїнського конкурсу  мультимедійних проектів «Врятувати  від забуття» -2015 р.

Переможець міського та лауреат обласного етапу  Всеукраїнської  експедиції учнів «Моя  Батьківщина – Україна» -2015 р. 

Переможець міського  етапу  Всеукраїнської  експедиції учнів «Моя  Батьківщина – Україна» ( у двох номінаціях)- 2016 р.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ КЕРІВНИКІВ МУЗЕЇВ ТА МУЗЕЙНИХ КІМНАТ, електронна версія - /12345/muzej.doc

 

 

 

Поиск
Календарь
«  Апрель 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архив записей

Copyright MyCorp © 2021
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz