Четверг, 2020-10-01, 4:19 AM
Приветствую Вас Гость | RSS

КЗ "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27"

Категории раздела
Форма входа

Практичний психолог

Інформація для  батьків учнів 1-4 класів. Підтримка позитивної  адаптації учнів 1 класів.

 

VII Чілдрен Кінофест оголосив програму
Чілдрен Кінофест – фестиваль, який 7 років поспіль безкоштовно знайомить українських дітей як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. У 2020 році він вперше відбудеться онлайн – з 29 травня по 7 червня на сайті
www.childrenkinofest.com

7 порад, які допоможуть виховати сильну особистість.

Часто надмірна любов і турбота батьків призводять до того, що вони ненароком підштовхують свою дитину до підсвідомого вибору ролі жертви. І потім, вже в дорослому житті, ці ж діти постійно скаржаться на життєві обставини і оточуючих людей, не можуть побудувати здорові відносини, а в будь-якій ситуації шукають привід для того, щоб постраждати.

Пропонуємо ознайомитися із 7 порадами, які,  ймовірно,  допоможуть вам виховати щасливу дитину зі здоровою самооцінкою і тверезим ставленням до життя.

https://zatyshok.net.ua/8279/?fbclid=IwAR0NBKC_3OUm3OfjGf1ScP9itAtY4WTc73gCeeq7Cy4xrnpALoeqBD4QSak

Інформація  для  батьків учнів  початкових класів

Дітям набагато складніше справлятися з емоціями, що нахлинули, ніж дорослим. Саме тому вони стають вередливими і влаштовують істерики на рівному місці. Щоб цього уникнути, треба допомогти дитині позбавитися від надлишку емоцій.

Замість того, щоб напихати дітей пігулками або ставити в кут за неслухняність, краще запропонуйте їм декілька цікавих ігор, які допоможуть їм заспокоїтися. Ось вони:9 веселих ігор, які дозволять вам виховати емоційно сильних дітей

https://zatyshok.net.ua/4677/

Для батьків

Наше життя - це низка прийнятих рішень, які впливають на неї і визначають вектор розвитку нашої особистості. Але часом у людини виникають проблеми з прийняттям рішень, враховуючи, що ми діємо в умовах невизначеності і ризику, нам здається, що вибір неоднозначний, і так воно і буває. Чи є схема прийняття правильного рішення? Чи можна домогтися максимальної ефективності при виборі того чи іншого шляху. Бажаєте у цьому розібратися? Детальніше за посиланням
https://www.facebook.com/groups/1049419571798467/permalink/3721269304613467/

 

 

Бесіди з батьками і дітьми. Поради які стануть в нагоді на карантині.

Карантин це випробування для дітей та батьків. Вимушений карантин змушує багатьох проводити багато часу вдома. Перебуваючи у чотирьох стінах, ми можемо провести цей час з користю, не наражаючи на небезпеку себе та своїх дітей. Чим якіснішу підготовчу роботу ви проведете, тим більш впевненою буде ваша дитина, а ви будете більш спокійними. Поради про те, як вести себе, коли всі на карантині. 

https://vseosvita.ua/library/besidi-z-batkami-i-ditmi-poradi-aki-stanut-v-nagodi-na-karantini-247719.html?fbclid=IwAR2h4qPxh66PLmYaBgzuKdfC91KoTmAv4XGQMvECKdwXTdgyX1L99e25cCM

 

Чим більше обіймати дітей, тим розумнішими вони ростуть

Дивно, як така проста річ як обійми може змінити ваш настрій і подарувати відчуття впевненості. Крім того, обійми роблять позитивний вплив не тільки на психічний стан, а й на фізіологічний.

Дослідники довели, що діти, яких часто обіймають, мають більш розвинений мозок. Детальніше  за  посиланням

https://zatyshok.net.ua/365/

ЯК ПІДТРИМАТИ СВОЮ ДИТИНУ до написання  ЗНО?

( психологічні поради батькам)

https://g6.ks.ua/article/porady-praktychnogo-psyhologa-pry-pidgotovci-ta-zdachi-dpa-ta-zno

Правила  поведінки  учнів у  соціальних  мережах  під  час  карантину.  Пам*ятка  батькам.

https://urokok.com.ua/school-administration/1647-pravila-povednki-ditey-v-socialnih-merezhah-pid-chas-karantinu-pamyatka-batkam.html?fbclid=IwAR14Auchwb9xivp8oOxNEMuARuFlNEb7MopBbnwj8K7_oT_zvY0rNqw4ebo

 

                                    Як втілити мрію в життя: 6 простих кроків

“Правильний спосіб почати щось — це припинити говорити і робити”. Цей вислів, зокрема, стосується наших мрій, а точніше — їх втілення в життя.

Адже хто з нас не має мрії?! Мабуть, таких навіть нема. Але чи всі втілюють їх в реальність? Комусь не вистачає сміливості, комусь — ресурсів.. Однак з будь-якої ситуації є вихід.

Тому, якщо ви не знаєте, з чого почати втілювати власні мрії, ознайомтесь із порадами доктора Ріка Келлі, який якраз закінчує книгу про лідерство та людські можливості.

Отож, 6 звичок, які допоможуть вам перетворити вашу мрію в реальні результати:

1. Матеріалізуйте вашу мрію за допомогою візуалізації...

Детальніше за  посиланням

https://zatyshok.net.ua/894/

 

Шановні  батьки  та  учні!  Пропоную  Вам  ознайомитися  і  скористатися   цікавами  завданнями  для  розвитку  міркування  і  нестандартного  мислення!  

https://logiclike.com/uk/start?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=ukraine&fbclid=IwAR1rICagZj-QUTHkOGFd33SZFFR8hj2JOxPX_Fgh01R6AcpJvUju3myfea0#/start

 

Консультація для батьків "Як «не вигорати» під час карантину: робота, побут, батьківство".

З введенням карантину в нашій країні і по всьому світу, у більшості сімей виникли питання: як поєднати роботу, побут і батьківство? Як організувати правильно дозвілля дитини під час карантину та організувати власну діяльність? Та й ще при цьому зберегти свої внутрішні ресурси! Пропоную Вам ознайомитися з деякими практичними рекомендаціями за  посиланням  нижче 

https://vseosvita.ua/library/konsultacia-dla-batkiv-ak-ne-vigorati-pid-cas-karantinu-robota-pobut-batkivstvo-240858.html

             ЯК СКАЗАТИ “НЕ МОЖНА”, ЩОБ ДИТИНА ВАС ПОЧУЛА

                            Пам’ятайте, забороняти можна тільки дії дитини, а не почуття, не емоції.

  1. Уникайте заборон. Величезна кількість «не можна» є шкідливою для повноцінного розвитку дитини. Якщо дуже часто вживати слово «не можна» або «ні», вони швидко втрачають своє значення, як і іграшка, що вже набридла. Залиште в полі зору дитини тільки те, що МОЖНА.
    Якщо уникнути заборони не вдалося:
  2. Замініть слова «ні» і «не можна» іншими фразами. Скажіть: «стоп», «зупинися», «краще зроби так», «добре було б зробити …», «будь обережний – це небезпечно», «виховані люди роблять …», «по калюжах ходимо тільки в гумових чоботях» …
  3. Пояснюйте причину. Якби вам сказали «не можна їсти цей торт», яка була б ваша перша реакція? Ви запитали б «А чому?». Сказавши дитині «Не лізь», ми просто обмежуємо її свободу, не залишаючи їй вибору. Але якщо пояснити...
  4. Слідкуйте за тим, щоб інтонація була нейтральною.  Чим спокійніше і впевненіше ви скажете слова заборони, тим спокійніше сприйме їх ваша дитина.
  5. Пропонуйте альтернативу. На кожне не можна, після пояснення причин, має бути своє можна. … Але якщо відразу після заборони піде альтернатива – дитина сприймає це як можливість вибору.
  6. Будьте послідовні. Якщо вже сказали «ні», значить НІ. І інші члени родини теж повинні знати про це “ні”. 
  7. Дуже важливою є система батьківських ТАБУ. Табу – це і є заборона, але його ніколи і ні за яких обставин, навіть при спробі домовитися, не можна порушувати. 

І на останок нагадаємо: ЗАБОРОНЯТИ МОЖНА ТІЛЬКИ ДІЇ ДИТИНИ, А НЕ ПОЧУТТЯ, НЕ ЕМОЦІЇ.

Детальніше        https://dytpsyholog.com

Як розпланувати день і чим зайняти дітей під час карантину. Поради батькам

На час карантину батькам потрібно підготуватись і знайти нові варіанти для ігор з дітьми: малеча не зможе робити одне й те саме щодня в межах квартири...Не варто сприймати карантин як те, що ускладнює життя. Використовуйте його для того, щоб провести більше часу з дітьми: вони насправді дуже потребують нашої уваги.

Детальніше

https://vseosvita.ua/library/ak-rozplanuvati-den-i-cim-zajnati-ditej-pid-cas-karantinu-poradi-batkam-233227.html?rl=54058&fbclid=IwAR3uKBcl47oVaGHUZmhMmIAPDlFmbW5zHj_1YSsNji8AUVTHJRHQmnZeynY

                            9 фраз, які варто говорити своїм дітям кожен день                                              

https://coma.in.ua/38684?utm_source=facebook&utm_medium=freedom&utm_campaign=9fraz&fbclid=IwAR3PlbHjn5sLsBts61TtGyZdiVLkxfVDFSGCoSaAzsGZrxwb6qarJFV2jF4

                           Увага  учням!

Стартує навчально- РОЗВИВАЛЬНИЙ проєкт «Креативний карантин», ІНІЦІОЙВАНИЙ міським методичним кабінетом управління освіти м. Полтави.
В рамках навчально-розвивального онлайн марафону " Креативний карантин" ,який пропонує фіз вправи, творчі проекти, цікаві завдання, лабораторні дослідження, психологічні тести тощо. Буде цікаво, корисно, пізнавально, весело!

1.                              Юним дослідникам
Цей експеримент – чудова нагода навчитись критично мислити та набувати життєвих компетентностей і вирішувати проблеми дослідницьким шляхом.
Проблема:
Дуже корисним для здоров’я людини є вживання у раціоні фруктів. Усі полюбляють смакувати яблука. Нам не подобається, коли яблуко надкушене чи надрізане темніє. Воно не виглядає таким смачним. Тож як можна вберегти яблуко від потемніння, якщо ти його не використав?
Дослідницьке завдання: «ВРЯТУЙТЕ ЯБЛУКА».

Детальніше                      https://www.facebook.com/groups/122502301756922/

                                                       ЯК ВИЖИТИ ПОРУЧ З ПІДЛІТКОМ: 10 ПОРАД  БАТЬКАМ

1. Забудьте про виховання, подумайте про себе. Важливіше ужитися і домовитися про майбутнє, тому спробуйте відповісти на просте запитання: «А що потрібно вам самим? Якого життя поруч з підлітком ви хочете?»

2. Не говоріть постійно про те, що відчуваєте. Не розраховуйте на модну техніку «Я-висловлювання», коли ви говорите про те, що відчуваєте у відповідь на чиїсь вчинки. Це прекрасно працює для дітей і дорослих. Але не для підлітків.

3. Не драматизуйте. Батьки підлітків нерідко самі схожі на підлітків: занадто схвильовані і все сприймають у чорно-білому кольорі. Емоційність тінейджерів заразлива.

4. Не з’ясовуйте, хто головний. Люблячі батьки можуть наполягати на тому, що 16-річна людина — ще дитина. Але підсвідомість не обдуриш. Вона підказує, що на вашій території з’явився ще один дорослий. І якщо не член команди, то конкурент. Тож розгорнеться справжня битва за владу і ресурси. 

5. Скеруйте  конкуренцію в правильне русло. 

6. Будьте екскурсоводом по життю. Загрози і диктат не діють на підлітків. Вони намагаються зробити все навпаки. Найгірше рішення — образитися, відсторонитися і дозволити безконтрольно набивати шишки. Або, навпаки, потурати і намагатися заслужити дружбу тінейджера. Уявіть, що ви екскурсовод, який розповідає, що де знаходиться і куди приводить. Попереджайте про наслідки,діліться власним досвідом, показуйте більше позитивних ситуацій та прикладів     

7. Говорити про секс і алкоголь — за потребою. Сексуальна просвіта та бесіди про алкоголь і наркотики потрібні були раніше. Максимум у молодшому підлітковому віці. Тінейджеру взагалі не до розмов — його крають емоції і гормональні бурі. Ви маєте бути готові до розмов про новий досвід підлітка. Якщо він ділиться з вами сумнівами і невдачами, це ознака довіри.

8. Права додаються до відповідальності. Якщо підліток хоче розширення прав — це супер. Але разом з ними збільшується і зона відповідальності.

9. Використовуйте соцмережі. Соцмережі вам потрібні не для того, щоб відстежувати контакти підлітка і контролювати, що пише син або донька на своїй сторінці.Бути ознайомленим  чим  цікавиться  дитина -головне.

10. Дозвольте себе критикувати. Не прагніть бути ідеальними батьками: яким би щасливим не було дитинство, кожен із батьків пригадає чимало  власних промахів. Однак відрізняйте критику від хамства. Нехай тінейджер каже, що хоче, але не грубить батькам. Вимагайте ввічливості, не бійтеся цим озлобити.

За  матеріалами        Джерело:  Освіторія                https://dytpsyholog.com/2018/07/16/як-вижити-поруч-з-підлітком-10-порад-пси/

                                                                                                                                                                  Для учнів 

Найкращі мультфільми Pixar з глибоким психологічним змістом

Красиві анімаційні фільми, які робить Pixar, дивляться і люблять не тільки діти, а й дорослі. Але головна цінність цих мультфільмів – це глибокий психологічний сенс. Читайте далі, щоб дізнатися, що насправді намагалися розповісти вам деякі знамениті анімаційні фільми від Pixar.

1. У пошуках Дорі (2016).«Ми всі різні, і нам потрібно поважати особливості інших»

2. Хороший динозавр (2015).«Щира дружба – наддержава!»

3. Головоломка (2015).«Не бійся своїх емоцій»   

4. Хоробра серцем (2012).«Залиш стереотипи осторонь і будь собою»

5. Вгору (2009).«Ніколи не пізно здійснити свою мрію»

                                                         Як підняти собі настрій, коли довкола все «погано»

Настрій на нулі, нічого не хочеться – близькі дратують, самотність – гнітить… Всі бачиться в сірих тонах – і погода,  і вчорашні плани. Не з тієї ноги встали ще з ранку, рожеві окуляри кудись завалилися, давно їх не видно щось… Втома, дрібні неприємності (як комарі – маленькі, настирливі і беруть кількістю). Поганий настрій має різне коріння, але що прикро – часто трапляється з нами без видимої на те причини, на порожньому місці.

Деякі із способів – на підхваті, в будь-який час, а деякі можуть увійти в звичний режим дня і помітно збагатити ваш запас позитивної енергії.

Детальніше  на  сайті          zatyshok.net.ua.

Розбудіть у собі сонечко!

Зовсім проста, але потужна вправа, яка допоможе розвернути кращі сторони життя обличчям до себе. Стати щасливчиком і навчитися посміхатися.

Уявіть, що десь у вас всередині є живий, теплий і радісний вогник. Навіть якщо вам погано або якось так… байдуже, він все одно в вас є. Тому що радість – це природний стан людини, це обов’язкова і основна якість її душі. Навіть якщо ви його не відчуваєте, він просто зачаївся на час – ну, як тліючий вуглик в багатті…

Детальніше  на  сайті          zatyshok.net.ua.

Основи кібербезпеки 

 Конкурси та олімпіади  для учнів 1-11 класів

Конкурс «Основи кібербезпеки» є важливим для школярів, адже мало вміти працювати в Інтернеті. Потрібно працювати безпечно. Питання конкурсу змушують задумуватись, аналізувати та критично оцінювати інформацію. Отже, крім необхідних знань, будуть здобуті й корисні навички.

Шкільна всеукраїнська дистанційна  ОЛІМПІАДА  з   Основ здоров'я

активізувати пізнавальну діяльність та
навчальну мотивацію, узагальнити набуті
теоретичні знання і закріпити пройдений матеріал.

https://vseosvita.ua/

Прокрастинація у дитини: причини появи та способи ефективної боротьби

Прокрастинація – це визначення в психології на позначення схильності до відкладання справ, вирішення проблем на потім. Фактично людина ухиляється від складних для неї завдань усіма можливими способами.

Найчастіше про прокрастинацію говорять у контексті дорослих, але діти, на жаль, останнім часом також потерпають від такого психологічного стану. Не залишайте дитину наодинці з проблемою, не сваріть за лінь, краще допоможіть впоратися з нею та віднайти мотивацію. 

Напевно ви б хотіли, аби ваша дитина була такою:

Оптимістично дивиться на життя.

Вірить у себе та свій успіх.

Отримує задоволення від навчання на всіх його етапах.

Енергійна та цілеспрямована.

Виконує все, що обіцяла, і робити це вчасно.

Гадаєте, більшість дітей не хотіли б бути такими? Звісно, хотіли б. А прокрастинація віддаляє їх від цього.

Починайте діяти спільно проти проблеми. Не гнівайтесь і не кричіть, адже це не прояв ліні. Додатковий стрес може погіршити ситуацію. Спробуйте з'ясувати, з якої причини не виконується та чи інша робота. 

                                                                       https://naurok.com.ua/post/prokrastinaciya-u-ditini-prichini-poyavi-ta-sposobi-efektivno-borotbi

Останнім часом  з'являється все більше пізнавальних каналів українською мовою, що популяризують науку, інноваційні ідеї та технології. І це чудово! Адже це неймовірна можливість позитивного розвитку   дітей.

Добірку з семи неймовірно цікавих каналів, де кожен  із батьків обов'язково знайде щось корисне для себе та для своїх   дітей викладено  нижче.

NEED – канал із анімаційними відеороликами, який розповідає про складні речі простими словами. Автори у кожному ролику висвітлюють корисні та важливі для суспільства теми: проблема кліпового мислення та псевдонауки в Україні, як нами маніпулюють та ін.

WiseCow – це цілий відеолекторій про мистецтво, історію, культуру, літературу, кінематограф, журналістику, театр...

 Ukraїner.    Мета каналу – детально дослідити історичні пам'ятки України та показати нашу країну такою, якою ми її не знаємо. 

https://naurok.com.ua/post/top-7-piznavalnih-youtube-kanaliv

НА  ДОПОМОГУ  МАЙБУТНІМ  ВИПУСКНИКАМ,  які  прагнуть  свідомо  обрати  майбутню професію

*Актуальна  інформація про стан  ринку  праці та найбільш затребувані професії

*Дистанційна  форма  проходження  профорієнтаційного  тестування та  отримання  його  результатів

*Планування кар*єри: 6 кроків до  успіху

*Можливості для  отримання  першого  досвіду у професії

*Проект "Моя  кар*єра в Україні"

http://file:///D:/проф.%20буклети/Додаток%202-Буклет_для_молодi_print.pdf

 

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш брутальних та масових порушень прав і свобод людини.

Глобалізація в світовому масштабі, зростаюча взаємозалежність та взаємопов’язаність держав, нерівномірність соціально-економічного розвитку окремих регіонів світу спричинили небачене до цього часу поширення  такого ганебного і антигуманного явища як торгівля людьми.

 

УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ДОВІДКОВА БЕЗКОШТОВНА ЛІНІЯ З ПИТАНЬ МІГРАЦІЇ ТА ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!

пн-пт з 10:00 до 21:00, сб з 10:00 до 18:00*

0-800-505-501 - безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні

527 - безкоштовні дзвінки з номерів Київстар та MTС

Для громадян, що перебувають на території Респібліки Польща! Щоб тримати консультацію - телефонуйте

0048 22 490 20 44


Діяльність лінії здійснюється за підтримки  Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні в 2006 і діє на базі громадської організації «Відродження нації».

Будь ласка, зверніть увагу, що сигнал "не відповідають" означає, що всі оператори зайняті. Якщо ви отримуєте такий сигнал під час Вашого дзвінка, будь ласка, перенаберіть номер.

                                                                  Дитячі страхи та способи їх подолання

 Дитинство – це важливий етап у житті людини, впродовж якого активно формується особистість, що нерідко супроводжується наявністю дитячих страхів. Кожній людині властиво чогось бояться, а дитині тим паче. Адже його оточує необізнаний, великий, дивний світ. Тому данний матеріал допоможе дорослим розпізнати страхи у дітей та ознайомитися зі способами боротьби з ними.

https://vseosvita.ua/library/psihologia-ditacih-strahiv-ta-sposobi-ih-podolanna-203438.html

                                                                      На  допомогу батькам  майбутніх  першокласників

*Особистісний компонент готовності дитини до навчання

Самооцінка дитини шестирічного віку. До початку навчання в школі у дитини має бути сформована адекватна самооцінка. Самооцінка визначає характер ставлення до різних видів діяльності, впливає на взаємини однолітками, вчителем, стимулює або затримує просування школяра в навчальній діяльності.

https://vseosvita.ua/library/psihologia-osobistisnij-komponent-gotovnosti-ditini-do-skoli-152262.html

*Психологічна готовність дитини до школи

«Роки чудес» – так називають дослідники перші п’ять років життя дитини. Закладені в цей час емоційне ставлення до життя, до людей, наявність або відсутність стимулів до інтелектуального розвитку визначають подальшу поведінку та спосіб мислення людини.

                                                                                                                                            КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

ПО ПІДГОТОВЦІ РУКИ ДИТИНИ ДО ПИСЬМА

З чого починати? Звісно з навчання письма – важливий крок у розвитку дитини. Його не можна розглядати ізольовано , а лише у взаємозв’язку з розвитком усного мовлення. І це невипадково, адже письмо , як і слухання й говоріння, є одним із видів мовленнєвої діяльності. Процес письма постійно супроводжується усним мовленням, оскільки дитина диктує собі те, що має записати. Якщо дошкільник має певні вади у вимові окремих звуків, це в майбутньому може негативно позначитися на письмі – спричинятиме помилки та пропуск і заміну літер. Тому розвиток усного мовлення є одним із пріоритетних напрямків підготовки руки дитини до письма.

https://vseosvita.ua/library/psihologia-psihologicna-gotovnist-ditini-do-skoli-152258.html

Як підвищити успішність дитини в школі

https://childdevelop.com.ua/articles/school/8666/

Амбівалентні переживання у підлітків -->

Поиск
Календарь
«  Октябрь 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Copyright MyCorp © 2020
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz